Aktualności Galerii Szpargałek

Podziel się!
       
 
   

Godziny otwarcia:

Galerie Główne – od godziny 10:00 do 17:00

Galerie tylko z częścią gabarytową oraz galeria specjalna – od godziny 10:00 do 13:00

Najczęściej zadawane pytania:

1. Gdzie jest Galeria Szpargałek?
Galeria Szpargałek znajduje się na terenie Ekoportu – Arkońska 39 (róg Arkońskiej i Harcerzy)
 
2. Ile kosztują rzeczy na Galerii Szpargałek?
Wszystkie przedmioty w Galerii Szpargałek wycenione są w PUNKTACH.
1 PKT= 1 ZŁ
 
3. Jak zdobyć punkty?
Punkty są równowartością kwoty liczonej w złotówkach przelanej charytatywnie na konto wybranej Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).
 
4. Na jakie OPP można wpłacać?
1) współpracujące z Galerią Szpargałek. Lista Organizacji, z którymi zawarta jest umowa dostępna jest na stronie www. ekoporty.szczecin.pl w zakładce Galeria Szpargałek -> Lista organizacji.
2) Organizacje niewspółpracujące z Galerią.
a) reprezentujące indywidualnych beneficjentów posiadających subkonto w danej Organizacjach. Organizacja taka nie musi mieć siedziby ani rejestracji w Szczecinie, ale warunkiem honorowania wpłaty jest osoba beneficjenta: musi był mieszkańcem Gminy Miasto Szczecin.
(Dla przykładu – fundacja X zarejestrowana w Krakowie, prowadzi zbiórkę na indywidualne konto osoby ze Szczecina).
b) Organizacje, Fundacje, Stowarzyszenia Zwykłe, realizujące w statucie zadania własne na rzecz mieszkańców i spraw lokalnych naszego miasta.
 
5. Czy można przywozić rzeczy na Galerie Szpargałek?
Wszystkie dostarczone przedmioty są traktowane jako odpad. Pracownicy Ekoportu decydują czy przedmiot nadaje się do umieszczenia w Galerii Szpargałek. Przedmioty można dostarczać zawsze w godzinach pracy Ekoportu, to jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9-19, soboty 9-15.
 
6. Jak można wpłacić pieniądze?
Galeria Szpargałek nie przyjmuje gotówki. Wpłacając należy zrobić przelew na wybrany przez siebie cel według wskazań z pkt 4 i okazać dowód wpłaty (w dowolnej formie) pracownikowi Galerii Szpargałek. Przelewu można dokonać na miejscu korzystając ze swojego urządzenia umożliwiającego prowadzenie elektronicznej działalności bankowej (np. telefon). W Galerii służymy pomocą, udostępniamy wszelkich niezbędnych informacji, w tym o numerach kont bankowych Organizacji z naszej listy.
 
7. Wpłacono więcej środków niż wykorzystano.
Galeria wydaje bony na niewykorzystane punkty. Bon określa różnice wyrażoną w punktach, pomiędzy wpłatą środków a sumą wykorzystanych punktów na Galerii. Bon jest ważny bezterminowo i można go wykorzystać podczas kolejnych edycji Galerii Szpargałek.
Więcej odpowiedzi dotyczących funkcjonowania Galerii Szpargałek dostępnych jest na stronie www.ekoporty.szczecin.PL w zakładce Galeria Szpargałek -> Zasady funkcjonowania Galerii
 
8. Czy Galeria Szpargałek pobiera jakieś prowizje?
Nie. Galeria Szpargałek nie pobiera żadnych prowizji, ani w żaden inny sposób nie pośredniczy w przelaniu środków przez darczyńcę na rzecz wskazanego przez niego podmiotu.