Powakacyjne Otwarcie Galerii Szpargałek (Galeria)

Podziel się!
       
 
   

Po miesięcznej, wakacyjnej przerwie wraca Galeria Szpargałek, a w niej setki „nowych” przedmiotów. Na półkach znajdujących się w Ekoporcie przy ulicy Arkońskiej ustawiane są już ostatnie „perełki”. Wszystko ma być gotowe na środę na godzinę 11. Wtedy galeria otworzy drzwi dla mieszkańców.

Galeria liczy 3 pomieszczenia. W każdym znajdują się setki przedmiotów, które nie były już przydatne poprzednim właścicielom. Teraz mają szansę sprawić radość komuś innemu. Wszystkie zostały wyczyszczone, sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa oraz sprawności. Na sam koniec trafiły na półki. Przedmioty są wycenione na 25 punktów, gdzie 1 punkt – 1 złotówce. Przykładowo: stare, PRL-owskie krzesła można „dostać” za 15 czy 25 złotych za komplet. Zabawki są już od 1 złotówki. Narty czy buty narciarskie od 10. Są także rowery, mnóstwo obrazów i płyt winylowych.

Przypominamy, że w galerii nie płacimy  gotówką. Aby zabrać do domu wybraną rzecz należy na miejscu pokazać dowód wpłaty na sumę odpowiadającą liczbie punktów przypisanych do danego przedmiotu. Przelew można też wykonać za pomocą urządzenia mobilnego, bądź komputera znajdującego się w Ekoporcie. Honorowane są również dokonane wcześniej przekazy pocztowe. Jeśli nasza wpłata jest wyższa niż wartość wybranego przedmiotu, otrzymamy bon na odpowiednią liczbę punktów, do wykorzystania podczas kolejnych wizyt.

Zapraszamy w środę w godzinach 11-18. Przez 10 edycji Szpargałka udało się przekazać na konta organizacji pożytku publicznego ponad 35 tysięcy złotych!

Galeria: