XII edycja Galerii Szpargałek (galeria)

Podziel się!
       
 
   

Jutro o godzinie 11 w Ekoporcie przy ulicy Arkońskiej rozpocznie się 12. edycja funkcjonowania jedynej takiej galerii w Polsce.

W trzech pomieszczeniach znajdują się setki „nowych” przedmiotów. Nie były już przydatne poprzednim właścicielom, teraz sprawią radość zupełnie innym osobom. Trafiły jako odpad do Ekoportu, zostały sprawdzone pod kątem stanu, sprawności oraz bezpieczeństwa, a po spełnieniu wszystkich, wysokich wymogów, ponownie czekają na nowych właścicieli. Są wycenione na 25 punktów, gdzie 1 punkt – 1 złotówce. Przykładowo: stara maszyna do pisania kosztuje 25 punktów, PRL-owskie krzesła można „dostać” za 15 czy 25 złotych za komplet. Zabawki są już od 1 złotówki. Są także rowery, mnóstwo obrazów i płyt winylowych.

Przypominamy, że w galerii nie płacimy  gotówką. Aby zabrać do domu wybraną rzecz należy na miejscu pokazać dowód wpłaty na sumę odpowiadającą liczbie punktów przypisanych do danego przedmiotu. Przelew można też wykonać za pomocą urządzenia mobilnego, bądź komputera znajdującego się w Ekoporcie. Honorowane są również dokonane wcześniej przekazy pocztowe. Jeśli nasza wpłata jest wyższa niż wartość wybranego przedmiotu, otrzymamy bon na odpowiednią liczbę punktów, do wykorzystania podczas kolejnych wizyt.