XVI edycja Galerii Szpargałek

Podziel się!
1      
 
   
1
Udostępnij

W środę o godzinie 11 po raz 16. otwarta zostanie Galeria Szpargałek. We wszystkich dotychczasowych edycjach udało się pozyskać ponad 50 tysięcy złotych, które w całości zasiliły konta organizacji pożytku publicznego.

Ekoport przy ulicy Arkońskiej bez wątpienia jest unikatowym miejscem, nie tylko na skalę Szczecina, ale i Polski. Znajduje się w nim galeria charytatywna Szpargałek. Otwarta jest w co drugą środę i właśnie jutro wypada dzień, kiedy ponownie zaprosi w swoje progi mieszkańców naszego miasta. Każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie i zabrać do domu. W zamian będzie zobligowany do wpłacenia określonej kwoty na wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego. Przedmioty bowiem wycenione są na punkty, gdzie 1 punkt = 1 złotówce. Najcenniejsze „skarby” kosztują maksymalnie 25 punktów.

Do tej pory galeria otwarta była 15 razy. Przez ten czas, za jej pośrednictwem, mieszkańcy przekazali organizacjom pożytku publicznego 51 447 złotych. Co ważne: w galerii nie płacimy gotówką. Aby zabrać do domu wybraną rzecz należy na miejscu pokazać dowód wpłaty na sumę odpowiadającą liczbie punktów przypisanych do danego przedmiotu. Przelew można też wykonać za pomocą urządzenia mobilnego, bądź komputera znajdującego się w Ekoporcie. Honorowane są również dokonane wcześniej przekazy pocztowe. Jeśli nasza wpłata jest wyższa niż wartość wybranego przedmiotu, otrzymamy bon na odpowiednią liczbę punktów, do wykorzystania podczas kolejnych wizyt.