Wracamy po przerwie – Galeria Szpargałek zaprasza!

Podziel się!
       
 
   

Na ten dzień czekało mnóstwo szczecinian. Już jutro, po wakacyjnej przerwie, powraca Galeria Szpargałek. W magazynach Ekoportu przy ulicy Arkońskiej znajduje się mnóstwo „nowych” przedmiotów. Wśród nich jest wiele perełek. Są: krzesła, fotele, stare telewizory, narty, buty narciarskie, porcelana i setki książek oraz filmów DVD. W tym sezonie czekają nas jednak pewnie zmiany…

Galeria Szpargałek swoje wrota otworzy dla mieszkańców w środę o godzinie 11. W dwóch magazynach już teraz ustawionych jest mnóstwo przedmiotów. Każdy z nich sprawdzony, kompletny, działający oraz przede wszystkim bezpieczny. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Ci, którzy szukają mebli zobaczą komody, krzesła, fotele czy stoliki. Ci, którzy nie mają tyle miejsca zauroczą się porcelaną, kryształami czy obrazami. Dzieci z pewnością zaciekawią zabawki, a kinomaniaków setki filmów DVD. Są także akcesoria sportowe, niespotykane już telewizory, a także stylowe niciarki.

Nowy sezon galerii to również pewne zmiany. Czynna będzie teraz raz w miesiącu, w wybraną środę w niezmienionych godzinach – od 11 do 18. Szprargałek, w dniu otwarcia, będzie miał też półgodzinną przerwę. Od 14:30 do godziny 15 pracownicy uzupełniali będą magazyny kolejnymi rzeczami. Dzięki temu, również w godzinach popołudniowych, będzie można „trafić” upragniony przedmiot.

Zmiana ta, spowoduję również przygotowanie dla Państwa dużo bogatszej oferty.

Przez dwa sezony, dzięki Galerii Szpargałek, udało się przekazać potrzebującym organizacjom 103 060 złotych.

Czym jest Galeria Szpargałek?

Jest to pierwsze takie miejsce, nie tylko na mapie Szczecina, ale również Polski. Do ośmiu szczecińskich Ekoportów trafia mnóstwo sprawnych, a nawet często nowych przedmiotów, które mieszkańcy traktują jako odpad. Odzyskują je pracownicy Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyszczą, sprawdzają pod kątem sprawności oraz bezpieczeństwa. W momencie, gdy ocenią, że przedmiot może mieć dla kogoś dużą wartość przekazują do Szpargałka przy ulicy Arkońskiej.

Na miejscu przedmiot raz jeszcze jest sprawdzany, robione są mu zdjęcia, które „wędrują” na stronę internetową do katalogu. Jednocześnie znalezisko jest „wyceniane” na określoną ilość punktów. Najdroższy z przedmiotów kosztuje 25 punktów, gdzie 1 punkt jest równy złotówce. Oznacza to, że za 25 złotych możemy dostać krzesła, komody, fotele, porcelanę, naczynia, zabawki, a nawet rowery, wózki, czy hulajnogi!

Na miejscu nie ma obrotu gotówką, a za przedmiot należy zapłacić w nieco inny sposób. Galeria Szpargałek współpracuje niemal z 20. organizacjami pożytku publicznego. Aby zabrać do domu wybraną rzecz należy pokazać dowód wpłaty na konto potrzebującej organizacji. Suma musi odpowiadać liczbie punktów przypisanych do danego przedmiotu. Przelew można wykonać za pomocą urządzenia mobilnego, bądź komputera znajdującego się w Ekoporcie. Honorowane są również dokonane wcześniej przekazy pocztowe. Jeśli nasza wpłata jest wyższa niż wartość wybranego przedmiotu, otrzymamy bon na odpowiednią liczbę punktów, do wykorzystania podczas kolejnych wizyt.