Podsumowanie działalności Galerii Szpargałek

Podziel się!
16      
 
   
16
Udostępnienia

Czas na podziękowania dla wszystkich Darczyńców i przedwakacyjne podsumowania z działalności Galerii Szpargałek.

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy odwiedzali naszą Galerię Szpargałek w okresie od lutego do czerwca br.  Grono naszych Darczyńców stale się powiększa. Naszego „Szpargałka” odwiedziło już ponad dwa tysiące osób. Przedwczorajsza, dziesiąta edycja Galerii była rekordowa pod względem dokonanych wpłat na sumę 5059 zł.

Niektórzy z Państwa byli z nami od samego początku, niektórzy dołączali, kiedy o działalności Galerii zaczęło robić się głośno. Rośnie także grono naszych beneficjentów, lista współpracujących organizacji się wydłuża. Na tą chwilę współpracuje z nami 13 Organizacji Pożytku Publicznego. Dzięki temu mamy sposobność i niebywałą przyjemność poznawania wolontariuszy, którzy na co dzień pracują pro publiko bono na rzecz tych organizacji.  Przedmioty, które wolontariusze wybiorą sobie z Galerii, są naszym ukłonem i symbolicznym podziękowaniem za ich ciężką pracę.

Działalność i sukces Galerii to nasze wspólne dzieło. My pracownicy Galerii i Ekoportów z wielkim zaangażowaniem i sercem selekcjonowaliśmy i przygotowywaliśmy przedmioty, które dzięki Państwu otrzymały drugie życie.  To aspekt bardzo ważny, ekologiczny, świadomej konsumpcji i potrzeby korzystania z przedmiotów jak najdłużej jest to możliwe. Z drugiej strony w trakcie 10 edycji Galerii zasililiście Państwo konta wybranych przez siebie organizacji kwotą aż 35 271 złotych. Nikt z nas nie spodziewał się aż takiego rezultatu.

Do tej wartości doliczyć należy jeszcze dochód, jaki dzięki przedmiotom z Galerii udało się uzyskać Stowarzyszeniu Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego „Razem” podczas imprezy w dniu 10 czerwca. Była to impreza zorganizowana na potrzeby Świetlicy „Promyczek” i świetlicy „Baza”, a my mogliśmy udzielić pomocy celowej i przekazać przedmioty użytkowe z Galerii, na podstawie porozumienia o współpracy ze stowarzyszeniem W razie potrzeby nasza Galeria będzie wychodzić z pomocą na zewnątrz lub na rzecz konkretnej inicjatywy lub beneficjenta. W ten sposób pomagamy potrzebującym w określonym celu.

Przypominamy, że choć w okresie lipca Galeria ma wakacyjną przerwę, to nasz Katalog Produktów będzie aktualizowany o nowe pozycje.  Zapraszamy do odwiedzania naszej strony i zapoznawania się z asortymentem, który będzie czekał na Państwa w kolejnej edycji w dniu 08 sierpnia od godziny 11.00.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom i Wolontariuszom czekamy na Was po lipcowej przerwie.