Sto tysięcy złotych!

Podziel się!
       
 
   

Przekroczona została kwotę 100 00 złotych, był powód do świętowania, o godzinie 10.30 przed samym otwarciem Galerii odbyła się mała uroczystość. Do nieba poleciało 100 turkusowych balonów – każdy symbolizował 1000 złotych, dzięki którym ktoś potrzebujący przybliżył się do celu, ktoś zrealizował marzenia o sprzęcie rehabilitacyjnym, leczeniu….. 

Podkreślali to w swoich wystąpieniach przedstawiciele Organizacji, Pan Arkadiusz Skrzypiński – nasz olimpijczyk z Klubu Sportowego Inwalidów START, ksiądz Janusz Kilar, Dyrektor Fundacji Dom Hospicyjny św. Jana Ewangelisty, Przewodnicząca Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i inne Choroby Nowotworowe Pani Marzena Górska. Stowarzyszenie właśnie przeprowadza remont Oddziału Św. Mikołaja Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Szpitalu przy ul. Unii Lubelskiej i darowizny w wysokości 16000 złotych pozyskane z Galerii zasiliły budżet remontowy. Bardzo wzruszającym momentem było przekazanie od dzieci tego oddziału  prezentu dla pracowników Galerii – ślicznego obrazka, które wykonały własnoręcznie, a który przekazała nam  Pani Marzena.

Przybyli inni przedstawiciele współpracujących z nami Organizacji, Stowarzyszeń i Fundacji. Było nam bardzo miło spotkać się ze wszystkimi naszymi Gośćmi.

Podsumowując wszystkie trzydzieści jeden edycji naszej Galerii w okresie  luty 2018- czerwiec 2019 nasi Darczyńcy dokonali przelewów na łączną kwotę 39313 złotych.

Te środki finansowe zasiliły konta:

– 19 Organizacji Pożytku Publicznego, które mają zawarte umowy z Galerią,

– OPP (w tym Stowarzyszenia lub Fundacje działające na rzecz mieszkańców Szczecina) nie współpracujące z Galerią w ramach umowy, ale na konta których Darczyńcy wpłacali pieniądze (dowody wpłat są honorowane w Galerii),

– bezpośrednich beneficjentów zrzeszonych w instytucjach pomocowych, na rzecz których dokonano wpłat indywidualnych.

Jesteśmy usatysfakcjonowani, efekty naszej pracy przerosły nasze oczekiwania.  inicjatywa spodobała się Państwu,  kolejne edycje Galerii cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem były tego potwierdzeniem.

Przypominamy, że wpłata dokonana na konto zasila w całości deklarowany cel. Naszą rolą jest przygotowanie dla Państwa przedmiotów podlegających punktacji, które nabywacie w Charytatywnej Galerii Szpargałek. W ten sposób pomagamy potrzebującym, a przedmiotom dajemy drugie życie.  Cel społeczny i ekologiczny w jednym ? Jak widać można to osiągnąć.

Zapraszamy po przerwie wakacyjnej we wrześniu. Liczymy, że ponownie będziemy w stanie przygotować dla Państwa rzeczy piękne, unikatowe, warte dalszej renowacji lub modernizacji.

Liczymy na stałych i wiernych Przyjaciół ciekawych co nowego w Galerii, na których z przyjemnością czekamy. Zapraszamy nowych Darczyńców

Kolejna edycja już 11 września.