Dzieci z Przedszkola Słoneczna Dolina odwiedziły nasz Ekoport.

Bardzo miło było nam gościć grupę przedszkolaków, odwiedzającą Ekoport przy ulicy Arkońskiej. Dzieci zobaczyły jak działa nasz punkt i dowiedziały się na czym polega selekcja odpadów. Pod koniec wycieczki w ramach zabawy, najmłodsi zważyli się na naszej wadze. Cała grupa ważyła 1200 kg, czyli prawie tyle ile olbrzymia ciężarówka, którą dzieci też zobaczyły na naszym placu. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie. Było super!

I znów będą śpiewały ryby w Jeziorze Głębokie

Pod takim hasłem odbyło się  w dniu 08.09 2021 akcja zarybiania jeziora w ramach projektu „EKO PRZEDSZKOLAK” , organizatorem której był Dom Kultury Słowianin w Szczecinie.

Zakład Usług Komunalnych zainstalował stanowisko informacyjne Ekoportów i był współorganizatorem Imprezy w zakresie organizacji gier i zabaw edukacyjno – ekologicznych dla dzieci.

Pogoda dopisała, humory uczestników także. Ponieważ Impreza ma charakter cykliczny i odbyła się już po raz kolejny, mamy nadzieję, że spotkamy się za rok. Do zobaczenia

Nakrętki dla Ingi

Od środy we wszystkich szczecińskich Ekoportach ustawione będą specjalne pojemniki, do których będzie można wrzucać plastikowe nakrętki. Zebrane nakrętki w całości trafią do rodziców maleńkiej Ingi, która potrzebuje gigantycznej kwoty na to, by walczyć z SMA. Jest to podstępna choroba, która z każdym dniem coraz bardziej wyniszcza organizm dziecka.

Kontynuuj czytanie Nakrętki dla Ingi