Szpargałek pomaga!

Podziel się!
       
 
   

Mimo że drzwi Szpargałka są chwilowo zamknięte, nie oznacza to, że oryginalna charytatywna galeria wciąż nie pomaga. Wręcz przeciwnie. Na Szpargałka, jak zawsze, można liczyć.

Z pomocy skorzystało właśnie Stowarzyszenie Feniks opiekujące się osobami bezdomnymi. Od miasta otrzymało czasowo mieszkanie, które będzie swoistego rodzaju schronieniem przed skierowaniem przez MOPR do jednego z funkcjonujących w mieście schronisk dla bezdomnych.

Mieszkanie wymaga jednak wyposażenia i, jak zwykle, pomocą służy Galeria Szpargałek. Stowarzyszenie Feniks odebrało już pierwszą partię niezbędnych przedmiotów. Do pięciopokojowego mieszkania trafiły póki co krzesła, stół, szafki i naczynia.

– Oczywiście przyjedziemy tutaj ponownie, bo potrzeba nam znacznie więcej rzeczy. Zamierzamy znowu skorzystać z pomocy galerii. Niezmiernie nam miło, że zawsze możemy liczyć na Szpargałka i wciąż nam pomaga – przyznali przedstawiciele Feniksa.

Przypomnijmy, że Galeria Szpargałek to jedyna tego typu charytatywna galeria w kraju. Funkcjonuje w Ekoporcie przy ulicy Arkońskiej. Znajdują się w niej przedmioty, które zostały „wyłowione” z odpadów, które trafiają do dziewięciu szczecińskich Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Często są to przedmioty nowe, które zalegają mieszkańcom w domach. Po ich wyczyszczeniu, sprawdzeniu pod kątem sprawności i przydatności trafiają do Galerii Szpargałek, która raz w miesiącu udostępniana jest mieszkańcom. Przedmioty, nawet najcenniejsze, wyceniane są na maksymalnie na 25 złotych. Można zabrać je do domu wyłącznie po wpłaceniu odpowiedniej kwoty bezpośrednio na konto wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. W ten sposób na konta hospicjów czy stowarzyszeń trafiło przez ostatnie dwa lata ponad 120 tysięcy złotych.