Otwarcie Galerii Szpargałek!

Podziel się!
13      
 
   
13
Udostępnienia

Znamy termin otwarcia wyczekiwanej Galerii Szpargałek przy ulicy Arkońskiej. Mieszkańcy będą mogli odwiedzać ją co środę – począwszy od 21 lutego. (czytaj dalej)

Jest to jedno z najbardziej oczekiwanych miejsc w naszym mieście. Swoje drzwi Galeria Szpargałek otworzy 21 lutego o godzinie 11 rano. Znajdujące się w niej przedmioty są już oznakowane, przydzielono im także punkty, gdzie 1 pkt = 1zł. Na półkach znajdziemy zabawki, sprzęt AGD, wyposażenie wnętrz, płyty winylowe, akcesoria dla dzieci, narty, rowery i wiele, wiele innych. Wszystko przez ostatnie tygodnie było zwożone z ośmiu Ekoportów rozlokowanych w różnych punktach naszego miasta. Oddawali je mieszkańcy, gdyż zalegały im w domu. Często były to jednak rzeczy sprawne, w bardzo dobrym stanie, zdarzały się nawet i nowe, choć w świetle przepisów są to odpady. Zgodnie z ustawą o odpadach, można jednak dać im nowe życie. Pracownicy odkładali je do osobnych pomieszczeń, czyścili, sprawdzali i teraz przedmioty te będą mogły być ponownie używane.

Galeria Szpargałek dostępna będzie dla wszystkich mieszkańców. Działać będzie na zasadzie popularnych na Wyspach Brytyjskich „Charity Shops”. Przedmioty będzie można zabrać ze sobą do domu, po wpłaceniu określonej kwoty na cele charytatywne, na rzecz organizacji pożytku publicznego z siedzibą na terenie Szczecina lub działającą na rzecz mieszkańców naszego miasta. Na miejscu dostępna będzie ich lista wraz z numerami kont bankowych. Obowiązkiem każdego będzie pokazanie dowodu wpłaty pracownikowi Ekoportu. Na miejscu nie będzie obrotu gotówką! Dostępy będzie za to komputer z dostępem do internetu, za pomocą którego będzie można wykonać przelew.

Pomyślano i o tych, którzy nie mają możliwości dokonania przelewu internetowego. Honorowane będą przekazy pocztowe. Wystarczy więc wcześniej udać się na pocztę i wpłacić na określony cel odpowiednią sumę. Dowód wpłaty pokażemy następnie pracownikowi. Będą też przygotowane bony Galerii, na wypadek różnicy pomiędzy wpłatą darowizny, a wybranymi nabytymi przedmiotami. Bon będzie można realizować później w dowolnym okresie, aż do wyczerpania punktów.

Przykładowo: wpłacamy 100 złotych, idziemy do Galerii Szpargałek z dowodem wpłaty. Wybieramy rower za 25 punktów. Zgłaszamy się do pracownika i w zamian dostajemy bon o pomniejszoną kwotę 25zł, na 75 złotych do wykorzystania w dowolnej chwili. Z każdym kolejny przedmiotem kwota ta będzie pomniejszana o odpowiednią sumę punktów odpowiadającą wybranemu przedmiotowi.

Galeria będzie czynna co środę w godzinach 11:00 – 18:00.

Więcej informacji tuż przed otwarciem.