Miasto Ogród 2018

Podziel się!
       
 
   

Dnia 21 kwietnia braliśmy udział w kolejnej edycji  „Miasto Ogród”. To duża dwudniowa impreza dla mieszkańców Szczecina, zielony event, zlokalizowany aż na trzech placach w ścisłym centrum Szczecina: pl. Żołnierza(Green Market), Aleja Kwiatowa(Eco Market) oraz Plac Lotników (Strefa Ekologiczna). Teren ten jest częścią tzw. „Złotego Szlaku” spacerowego, który wiedzie z centrum miasta – od Zamku Książąt Pomorskich, aleją Jana Pawła II przez park, las, aż do puszczy Wkrzańskiej. (czytaj dalej)

Jedną z atrakcji imprezy była „Strefa ekologiczna”, zlokalizowana na alei Kwiatowej oraz Placu Lotników. Tu nasze stoisko  sąsiadowało ze stoiskiem  projektu Kawka, oraz ze stoiskiem firmy TOM Elektrorecykling, gdzie można było wymienić elektroodpady na rośliny ogrodowe.

Nasze stoisko przygotowaliśmy także pod kątem najmłodszych. Były gry i zabawy o tematyce ekologicznej. Wszystkie dzieci biorące udział w quizach i konkursach otrzymały gadżety i drobne nagrody.

Dorośli także znaleźli coś dla siebie. Mogli zapoznać się z naszą działalnością w Ekoportach, związaną z gospodarką odpadami komunalnymi i usługami świadczonymi przez Miasto w ramach tzw. opłaty śmieciowej. Przygotowaliśmy ulotki o programie Szczecin bez azbestu , który realizujemy.  Zaprezentowaliśmy również zasady korzystania z Galerii Szpargałek oraz Książki na Wynos – działających w Ekoporcie przy ul. Arkońska / Harcerzy. Na naszym stoisku był punkt wymiany książek.

Dla właścicieli czworonogów, były akcesoria dla psiaków  oraz zestawy higieniczne w związku z kampanią społeczną Posprzątaj po swoim psie.

Impreza była bardzo udana. Cieszymy się , że mogliśmy gościć Państwa na naszym stoisku tematycznym.   Organizatorem Imprezy była Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Sp. z o. o., której dziękujemy za udostępnienie namiotu wystawienniczego.